Головна » Статті » Все про меблі |
Дерев'яні меблі настільки різноманітні, що стає все складніше привести до якогось спільного знаменника широкий асортиментний ряд продукції, що пропонується покупцеві. За стандартною класифікацією меблі поділяють за такими ознаками: функціональне і експлуатаційне призначення, основні матеріали і характер виробництва, комплектність, конструктивно-технологічне виконання.
Самі ж виробники класифікують меблі за такими основними ознаками:
1) В залежності від використовуваних матеріалів
За матеріалом виготовлення - ДСП (ЛДСП), МДФ, масив (деревний щит) і різні комбіновані варіанти.
2) За віковою орієнтацією.
Залежно від вікової орієнтації (меблі дитячі, підліткові, дорослі) - вироби, форма, конструкції і розміри яких розраховані на певні ростові і вікові особливості людей.
3) За характером виробництва
За характером виробництва меблі розрізняють:
експериментальний випуск - сюди включаються меблі, виготовлені в штучній кількості (зазвичай, до 10 примірників) для проведення виставок і художньо-конструкторської оцінки (визначення технологічності виробництва, для проходження випробувань, аналізу споживчих переваг і т.д.); індивідуальне виробництво - меблі, виготовлені на замовлення за певними параметрами; серійне виробництво - нерегулярне виготовлення шаблонних меблів великими партіями. Зазвичай, після кількох випусків серія змінюється, але збережене оснащення (шаблони, форми, калібри) дозволяють при необхідності відновити виробництво; масове - виробництво, розраховане на безперервне виготовлення великих партій меблів за певним шаблоном протягом тривалого часу.
4) За способом виробництва
Дерев'яні меблі за способом виробництва бувають:
А) Гнуті - складаються частково або повністю з гнутих елементів, які збираються за допомогою металевих кріплень (шурупів, болтів з гайками, глухарів). Б) Плетені - виготовляються методом різного плетіння з гнучкої деревини (переважно, з гілок верби, бамбука, ротанга).
В) Столярні - меблі, зібрані з прямолінійних елементів і деталей складної форми, виготовлених на ріжучих верстатах за допомогою обточування, фрезерування, випилювання. З'єднуюча ланка - різні кріплення і клей. 5) Конструктивні особливості
За конструктивно-технологічними особливостями:
А) збірно-розбірні - меблі, конструкція яких дозволяє неодноразово здійснити монтаж і розбирання;
Б) нерозбірні - вироби з нероз'ємними сполуками;
В) секційні (модульні) - конструкції, що складаються з двох і більше секцій, які можна комбінувати, встановлюючи поруч або один на одному. Сюди ж включаються меблеві секції, які виготовлені як окремий закінчений виріб, але можуть використовуватися повністю або частково як складова частина групи, об'єднаної в блок;
Г) вбудовані меблі, конструкційна особливість яких - відсутність стін, боковин, даху, дна або всього перерахованого (обов'язкові тільки секційні перегородки, полиці і фронтальна сторона);
Д) трансформовані - предмети меблювання, зроблені за принципом «два в одному» - диван-ліжко, крісло-ліжко, стіл-тумба і т.д.
6) Дерев'яні меблі за місцем призначення
За місцем призначення - для внутрішніх приміщень або використання на відкритому повітрі;
7) Комплектність
За комплектністю:
- одиничний меблевий виріб; - група одиничних виробів, пов'язаних між собою за певними конструктивними і архітектурно-художнім принципам, зібрані в набір або гарнітур.
8) Експлуатація
За експлуатаційним призначенням:
А) для дому (побутові) - включаючи меблі для спільної кімнати, спальні, ванни, їдальні, кухні, кабінету, передпокою. Сюди ж відносяться меблі для дачі та обстановки дитячої (підліткової) кімнати;
Б) для громадських підприємств - навчальних організацій, торгових, лабораторних, виробничих приміщень, громадського харчування, сфери побутового обслуговування (в тому числі і магазинів, аптек, лікарень, адміністративних приміщень, медичних установ, готелів, дитячих шкіл і дошкільних установ, бібліотек і т. д.);
В) для транспорту - меблі, призначені для обладнання різних транспортних засобів. З повним переліком меблів з розбивкою на категорії та класифікацію за певними ознаками можна ознайомитися в Гості «Продукція меблевого виробництва. Терміни та визначення".
Класифікація за функціональним призначенням
1) Меблі для зберігання (корпусні меблі) - призначені для розміщення різних предметів
До цієї категорії відносять:
шафи функціональні (книжкові, білизняні, одягові, кухонні, з вітриною, під мийку, буфети, буфетніці, гардероби); шафи настінні; шафи-перегородки для поділу приміщень на певні зони; шафи багатоцільового використання, які не мають певного функціонального призначення. Сюди відносяться: секретери, сервант-шафи, скрині, тумби, відкриті і закриті стелажі, шифоньєри.
2) Меблі для лежання і сидіння:
ліжка (одинарні, подвійні, багатоярусні); дивани - комбінований виріб, призначений для сидіння (диван-ліжка) і лежання кількох осіб; кушетка, тахта, оттоманка; банкетка; табурети, стільці, лави; крісла - категорія, до якої відносять: крісла робочі, крісла-ліжка, крісла-качалки, шезлонги.
3) Меблі для прийому їжі
Меблі для прийому їжі і роботи включають всі різновиди столів:
обідній, сервірувальний, туалетний, письмовий, бюро, журнальний, консоль, парта (стіл учнівський), пюпітр, трюмо.
4) Інші вироби
- В цю категорію включені дерев'яні меблі нестандартного призначення: вішалки, ширми та ін.. | |||||||
Переглядів: 2620 | | |