Головна » Статті » Все про меблі

Корпусні меблі, технологія виготовлення

Що входить в категорію «корпусні меблі»

Корпусні меблі - це предмети меблювання, які мають «ящикову» конструкцію, і призначені для розташування уздовж стін. До даної категорії відносять: столи, стелажі, шафи, тумби, стінки і інші види меблів, виготовлені з окремих жорстких частин.





Аналіз ринку збуту корпусних меблів

Згідно з даними Укрстату, виготовлення корпусних меблів - найбільш затребуваний вид меблевого бізнесу, який займає близько 25% від всього меблевого виробництва. Сьогоднішній споживач прекрасно обізнаний, що таке корпусні меблі і для чого вони потрібні. При цьому не має значення навіть бренд або тривале перебування фірми на ринку - запропонуйте нижчу ціну при гідній якості - і покупець ваш.

Якщо розташувати споживчі вимоги у вигляді піраміди, то нижнім і самим «вагомим» ярусом буде ціна, далі - використовувані матеріали, якість збірки, оригінальний дизайн, і тільки потім - бренд виробника. Тому, незважаючи на величезну конкуренцію в бізнесі з виробництва корпусних меблів, тут знайдеться місце кожному, хто зможе зрозуміти бажання споживача і передбачити тенденції моди.

Хто він, потенційний покупець?

Згідно з аналізом вікових характеристик, цільова аудиторія покупців корпусних меблів поділяється на дві групи:

    молоді люди, віком до 30 років, які набувають меблі вперше;
    старша вікова категорія (40-50 років), які купують нові меблі для заміни старих.

Найбільш затребувані «представники» корпусних меблів - кухні і стінки для передпокою і вітальні.

 

Сировина для виробництва корпусних меблів

Корпусні меблі можна виробляти з ДСП, МДФ, деревного масиву. Для здешевлення виробництва і кінцевої вартості продукту, компанії нерідко комбінують ці матеріали, наприклад, замінюючи дорогий меблевий щит на пристінній ділянці і перегородках на ДСП або ламіновані ДВП.

Найбільш простий варіант для початку виробництва - виготовляти меблі з двосторонніх ламінованих деревостружкових плит (ЛДСП). Чому?

По-перше, з поставками такої сировини ніколи не виникне проблем - ЛДСП випускають вдосталь як вітчизняні, так і імпортні виробники. По-друге, з тієї ж причини (широка пропозиція) можна домовитися про вигідні умови поставки (з відстрочкою платежу, знижки при великих партіях і т.д.). По-третє, застосування ЛДСП значно здешевлює виробництво, оскільки скорочує один етап - облицювання шпоном або ламінатом при виготовленні меблів, що вимагає додаткових інвестицій і має сенс тільки при великих обсягах виробництва.

Для вибору сировини необхідно керуватися наступними показниками:

    товщина плит ЛДСП (16-18 мм для зовнішніх стін і 12 - для внутрішніх перегородок);
    щільність – повинна відповідати ГОСТам

Для задніх стінок меблів можна використовувати ДВП.
Особливості технологічного процесу виробництва корпусних меблів

Існує кілька варіантів технологічного процесу виготовлення корпусних меблів. Їх можна розділити на ланцюжки різної довжини:

    повний технологічний процес - від виготовлення матеріалу для корпусних меблів (ДСП, МДФ, меблевого щита) до готового виробу. Це оптимальний варіант для масового і серійного виробництва, що дозволяє значно знизити собівартість матеріалів, але дуже витратний з точки зору малого бізнесу;
    середній - виготовлення меблів, де сировиною виступають кожен аркуш ДСП, ДВП, МДФ - по суті, тільки розкрій та збирання;
    короткий (тільки збірка) - виробництво корпусних меблів здійснюється з уже розкроєних на замовлення полотен ДСП, ЛДСП, МДФ. Це найбільш популярний варіант для початку малого бізнесу «з нуля», який передбачає роботу під конкретне замовлення без покупки дорогого розкрійного устаткування. Потім, після напрацювання відповідної клієнтської бази та отримання серійних замовлень можна замислюватися і про придбання власних розкроювальних і крайколичкувальних верстатів, щоб «подовжити» ланцюжок технологічного процесу і розширити виробництво. Цим і пояснюється відносна легкість входу в бізнес з виробництва меблів - по суті, його можна спланувати в будь-якій послідовності виробничого циклу.

Технологія виготовлення будь-яких корпусних меблів поділяється на п'ять основних етапів:

 
   Складання проекту готового виробу в різних площинах;
    Розкрій необхідних матеріалів під деталі майбутніх меблів;
    Висвердлювання гнізд для кріплень;
    Облицювання обрізних кромок (ламінованої кромкою, шпоном, плівкою-ПВХ);
    Збірка готового виробу.


Детальний опис технологічного процесу залежить від автоматизації виробництва і процентного співвідношення використання ручного та механізованого типу праці. Найбільш прогресивним (і, відповідно, дорогим), вважається виробництво, обладнане автоматизованими верстатами (ЧПУ). Оператору потрібно лише внести розмірні дані в спеціальну комп'ютерну програму, сконструювати бажаний виріб і дати команду «старт».

ЧПУ-верстат буквально за кілька хвилин виріже з чітко зафіксованих матеріалів необхідні стінки і перегородки майбутніх корпусних меблів, просвердлить отвори згідно з планом розгортки. Залишиться тільки облицювати краї і зібрати готові меблі. Але такі лінії вигідно купувати за наявності постійних серійних замовлень. Перенастроювати же верстат під кожен предмет меблів за індивідуальним замовленням не має сенсу. Тому, розглянемо для прикладу «золоту середину» - роботу напівавтоматичної лінії з декількох верстатів з частковим використанням ручної праці.


Для запуску подібного виробництва знадобиться наступне обладнання:

форматно-розкрійний верстат з ручною подачею матеріалів;

Круглопилковий форматно-розкрійний верстат

крайколичкувальний верстат для облицювання прямолінійних крайок, увігнутих і опуклих елементів;

Кромкооблицювальний для виробництва корпусних меблів

свердлильно-присадочний верстат для нанесення глухих і відкритих отворів під фурнітуру, петлі, шканти;

Свердлильно-присадочний верстат

шліфувальна машинка;

шуруповерти;

перфоратори;

ріжучі інструменти (фрези, свердла, ножі).

Опис технології виробництва корпусних меблів:

1) Після розробки і затвердження замовником ескізу, створюється модель майбутнього виробу за допомогою комп'ютерної програми, яку можна встановити на звичайний ноутбук.

наприклад:

 
   Cutting - програма для вибору оптимального розкрою листів ДСП, ЛДСП, МДФ з найменшими втратами;
    PRO 100 - програма для візуалізації ескізу моделі в 3D, складання дизайну, конструювання та розрахунку необхідних матеріалів, деталей і фурнітури для зборки.

Але виробники автоматичних та напівавтоматичних верстатів пропонують і інші види програм, вже встановлених на їх обладнанні, наприклад «UCANCAM V9" »,« ArtCAM »і т.д ..

2) Плита матеріалу, з якого буде виготовлено виріб, фіксується на верстаті, розпилюється на окремі деталі відповідно до карт розкрою.




Якщо виготовляються меблі з ДВП - на цьому підготовчі роботи і закінчуються - деталі надходять на складання. Якщо ж мова йде про меблі з ДСП або ЛДСП - чорнові заготовки піддаються обов'язковій механічній обробці розпиляних країв;

3) Деталі меблів з ДСП надходять на крайколичкувальний верстат, де за допомогою клею і притискного преса зрізи плит облицьовуються ламінованої кромкою, ПВХ-плівкою, меламіном або іншими матеріалами кромок;




4) Залежно від комплектації верстата, отвори для кріплень проробляються:

    напівавтомат - на присадних верстатах;
    вручну, за допомогою перфораторів і електродрилів, з використанням креслень зі схемами присадки.

свердління отворів

6) Після присадки отворів, виріб шліфують по краях (щоб загладити, зняти звіси кромки по висоті і довжині) і відправляєть на складання;

Фінішна обробка кромки

7) Контрольна збірка із застосуванням ручного інструменту допомагає виявити недоліки і нестиковки і усунути їх в готовому виробі. Після чого, меблі розбираються (при необхідності), упаковуються і відправляються на склад готової продукції.

Категорія: Все про меблі |
Переглядів: 7277 | Теги: як роблять корпусні меблі, виробництво корпусних меблів, корпусні меблі ковель | Рейтинг: 2.9/11
Салон-магазин
Магазин меблів "Наш Дім", Ковель. Вул. Ярослава Мудрого 2
Адреса
ВОЛИНСЬКА обл. КОВЕЛЬ
Салон-магазин - вул. Ярослава Мудрого 2 (Ковель-2)

Філіал - вул. Варшавська 4, ТЦ ЮВАНТ (1 поверх) - бутік №45



(03352) 5-22-78 (097) 820-07-49 kalivochko@gmail.com
РОБОЧИЙ ЧАС


в будні:
9:30-19:00


в суботу:
9:30-16:00


вихідний:
неділя
Розташування на карті
Розміщення на карті Ковеля
>>


YouCozef furniture market