Головна » Статті » Все про меблі |
Технологічний процес виробництва кухонних меблів
Виготовлення кухонь, по суті, це виробництво тих же корпусних меблів, хіба що з великою кількістю внутрішніх відсіків, які потребують ювелірної точності присадки, і більшої кількості допоміжної фурнітури. Але є й інші специфічні особливості кухонних меблів:
1) Гнуті фасади
Для виготовлення фасадів нестандартних форм необхідний спеціальний прес. У нього закладаються кілька шарів тонких листів, між якими наносять клей. Матеріал витримують під високим тиском преса, склеюючи в єдиний моноліт і одночасно надаючи заготовці вигин певного радіуса. Такі форми якісно виготовити вручну неможливо, тому дрібні виробники зазвичай замовляють фасади партією на фабриці, а в проекті кухонь відводять їм «стандартне» повнорозмірне місце, яке не потребує корекції за певними параметрами.
2) Скло для фасадів
Скло для фасадів буває декількох типів:
стандартне прозоре; з ребристою поверхнею; з декоративним малюнком (деколь, піскоструминної обробкою і т.д.).
Виготовлення гнутих і опуклих стекол здійснюється за допомогою різних форм в спеціальних печах при температурі близько 800 градусів.
Піскоструминна обробка скла і дзеркал робиться за шаблоном, спеціальної самоклейкої плівки, за допомогою якої можна прикрасити поверхню будь-яким малюнком. Для ефекту ребристої поверхні під стандартне скло кладуть рифлений папір і «млоять» в печі при температурі до 400 градусів. Деколи і інші декоративні прикраси вплавляются таким же чином.
Загалом, процес виготовлення і складання меблів мало чим відрізняється від виробництва корпусних меблів:
Етапи виготовлення
1) Заміри
Проводяться виміри приміщення, розробляється пакет необхідної конструкторської документації, який включає:
ескіз кухні; креслення окремих деталей; карти розкрою та присадки; список матеріалів, фурнітури, кріпильних елементів і інших витратних матеріалів.
Креслення та ескізи зручно складати в спеціалізованій комп'ютерній програмі для проектування і розкрою корпусних меблів (наприклад, «Базис-Мебельщик», «KitchenDraw» і т.д.)
2) Розкрій плиткових матеріалів на окремі заготовки
За підготовленим картками розкрою здійснюється розпил ЛДСП, МДФ, ДВП і інших матеріалів, задіяних у виробництві, вручну або на форматно-розкроювальних верстатах. Криволінійний чистовий розкрій нестандартних деталей - вручну або на ЧПУ-верстаті.
3) Фрезерування малюнка на фасадах
На заготовку деталі наноситься заданий малюнок або профіль за допомогою копіювально-фрезерних або ЧПУ-верстатів. Для рельєфних фасадів використовується звичайна МДФ або ДСП плита без захисного верхнього шару, тому заготовку після фрезерування покривають шпоном або плівкою-ПВХ. Для цього на поверхню фасаду наноситься клей, і заготовка відправляється на вакуумний прес, де облицьовується шпоном, плівкою, меламіном, пластиком або іншими оздоблювальними матеріалами. Таким же вакуумним способом наносяться і інші декоративні покриття (акрил, шпон, плівка і т.д.).
4) Крайка
Якщо фасади гладкі, і додатковий декор не використовується, виконується тільки облицювання краю кромки. Після затвердіння клею - знімаються звіси (вручну або на крайколичкувальних верстатах).
5) Отвори для кріплень
На свердлильно-присадних верстатах (або вручну, з використанням карт присадки) в заготовках проробляють отвори під кріплення і фурнітуру.
6) Модульна збірка
Збираються окремі модулі, кріпляться метабокси, висувні ящики.
7) Завершальний етап на місці
Уже на місці модулі збираються в єдину кухню. В останню чергу кріпляться скляні фасади. | |
Переглядів: 955 | | |