Головна » Статті » Все про меблі

Меблі з тирси - все про ДСП, МДФ та іні матеріали.

Саме поняття «дерев'яні меблі» включає в себе багато категорій готової продукції, а об'єднує їх тільки наявність деревини в якості вихідної сировини.

 

Деревина, як конструкційний матеріал для масового виробництва меблів, відрізняється багатьма позитивними якостями. Міцність, пластичність, легкість і відносно висока твердість дерева дозволяють надавати йому будь-які форми, обробляти вручну і на верстатах, змінювати властивості матеріалу методом вологої і термообробки (пресування, лущення, гнуття). А так як деревина вважається одним з найбільш екологічних матеріалів, не дивно, що попит на дерев'яні меблі з кожним роком неухильно зростає.

 

ДСП

 

ДСП виготовляється способом гарячого пресування великих фракцій деревної стружки з відходів деревообробної промисловості (лісозаготівель, технологічної тріски, залишків фанер). Матеріалом, завдяки якому пресована стружка набуває вигляду міцної плити, стають термореактивні смоли (фенолформальдегідні, карбамідоформальдегидні та ін.). У складі цих смол знаходяться активні речовини - фенол і формальдегід. Саме через них у пресі періодично піднімається шум, що меблі з ДСП (а заодно і інших деревних плит) небезпечні для здоров'я.

 

Насправді, формальдегід і фенол (друга назва - карболова кислота) можуть випаровуватися при нагріванні, впливати на нервову систему, провокувати алергічні реакції. Але для цього потрібно тривале перебування в закритому невентильованому приміщенні і висока концентрація випарів (а за основними меблевеми ГОСТами, гранично допустимий рівень фенолу, який можуть виділяти меблі, призначені для житлових приміщень - 0,003мг / м3, формальдегіду - 0,01) . Для забезпечення безпеки споживачів, меблі з ДСП не повинні мати відкритих торців - вони герметизуються за допомогою обклеювання або фарбування.

 

Класифікація ДСтП по емісії формальдегіду:

 

    Е1 - допускаються випаровування <10 мг зі 100 г готового матеріалу;

    Е2 - емісія 10-30 мг / 100г.

 

У виробництві дерев'яних меблів використовуються:

 

    шліфовані ДСП - для виготовлення внутрішніх елементів;

    ламіновані, шпоновані ДСП - для обробки дверей, фасадів, боковин.

 

 ДСП вітчизняного виробництва більш низької якості і щільності через погану підготовку стружки. Проблему вирішують за рахунок додавання додаткової кількості смолистої зв'язки, що відповідно збільшує і емісію шкідливих речовин. Тому, при оцінці якості плит слід орієнтуватися на фізико-математичні показники і рівень емісії формальдегіду, а не на щільність готового продукту.

 

Альтернативою вітчизняному ДСП виступають плити європейського виробництва (переважно, німецького), які відрізняються більш високими експлуатаційними характеристиками. По-перше, на відміну від російських та українських, західні виробники контролюють співвідношення хвойної і листяної деревини (90:10). А по-друге, у складі сировини для імпортного ДСП відсутні сучки і коріння. У нас такого принципового відбору не існує, у виробництві використовуються відходи будь-якої деревини.

 

Існують і спеціальні плити європейського виробництва з низькою емісією формальдегіду - до 5 мг / 100 гр готової дошки (клас Е0). Такі плити коштують на 60% більше від звичайних, і позначені знаками якості «Блакитний ангел» або «Нешкідливі для навколишнього середовища».

 

Переваги матеріалу: в порівнянні з натуральним деревом, у ДСП більш висока вологостійкість, при однаковій механічній міцності, але ціна - в рази нижча. Покриття плит шпоном, лаком, полімерними і паперово-олійними плівками значно знижує випаровування небезпечних речовин.

 

Недоліки ДСП:

 

    погано тримає цвяхи і шурупи (особливо, при повторній збірці);

    плити практично не піддаються тонкій обробці - глибокого фрезерування для нанесення малюнків, фігурних деталей і т.д .;

    «Недовіру» народу до меблів з ДСП через можливість випарів небезпечних для здоров'я формальдегідів. Тому при виготовленні предметів меблювання для спалень ДСП не рекомендується. А для дитячих меблів взагалі заборонено використання деревостружкових плит класу емісії Е2.

 

ДВП - деревоволокнисті плити

 

Листовий матеріал, сформований з деревних відходів, розщеплених на окремі волокна, пропарених і розмелених в масу, яка в процесі подальшого гарячого пресування набирає вигляду тонких листів. Для зв'язки і поліпшення міцності під час пресування додаються синтетичні смоли, антисептики, парафін та інші гідрофобізатори.

 

ДВП - матеріал досить тонкий і, в зв'язку зі специфікою виробництва, презентабельно у нього виглядає тільки зовнішня сторона. Тому він використовується у виробництві меблів переважно як допоміжний матеріал, для виготовлення днищ висувних ящиків і задніх стінок полиць, шаф. Але існують і дорогі сорти ДВП, гладка лицьова поверхня яких була просякнута перед пресуванням барвниками, або покрита ламінованим шаром. Вони іноді застосовуються і для обробки фасадів.

 

МДФ - деревоволокнисті плити середньої щільності

 

Матеріал виготовляється методом сухого пресування дрібнодисперсної стружки дерева, з подальшим гарячим пресуванням і додаванням в'яжучих речовин. Основним елементом, на відміну від синтетичних смол, використовуваних при виготовленні ДВП і ДСП, виступає парафін і лігнін - натуральна речовина, що виділяється при нагріванні деревини. В результаті, виходить деревна плита, щільністю 700-870 кг / м3, що не виділяє ніяких шкідливих для здоров'я формальдегідів.

 

Плити МДФ покривають:

 

    штучним і натуральним шпоном;

    паперово-смоляною плівкою;

    плівкою з полівінілхлориду;

    ламінованим покриттям.

 

переваги:

 

    за механічними характеристиками та рівнем вологостійкості МДФ перевершує натуральну деревину;

    різноманітні фактури і забарвлення, які залежать від способу покриття, дають можливість виготовляти меблі будь-якого дизайну;

    завдяки натуральним сполучним елементам, МДФ вважається екологічно безпечним матеріалом;

    легко піддається фрезерованню;

    має хороші показники вологостійкості.

 

Недоліки: ціна в 1,5 рази перевищує вартість ДСП. На вітчизняному ринку практично не виготовляється МДФ (особливо вологостійкий).

 

Меблевий щит для виробництва меблів з масиву

 

Поняття «меблі з масиву» вельми умовне. Звичайно, існують окремі екземпляри меблів, деталі яких (спинки, ніжки, підлокітники) виготовлені з цілісного шматка дерева або оброблених колод, але це - ексклюзивні авторські меблі, виробництво яких здійснюється не серійно і тільки під конкретне замовлення.

 

 

Для виробництва серійних меблів з масиву використовують меблеві щити. По суті - це розпиляні на рівні ламелі, скріплені в єдине полотно і відшліфовані дерев'яні дошки або заготовки у вигляді кругляка колод. Меблеві щити і є масивом, який деякі покупці асоціюють тільки з цільною дошкою.

 

Існує два види дерев'яних щитів:

 

    зрощений (паркетна склейка) - виготовляється з коротких брусків (довжина близько 300мм) які кріпляться різними способами з'єднання (на гладку фугу, гребінкою, на вставну рейку, на шип і т.д.) за допомогою клею;

    цільноламельний - щит, склеєний із заготовок (ламелей) поздовжньої форми, шириною мінімум 25 мм, товщиною 3-10 мм.

 

Щит - найбільш дорогий матеріал, який використовується для меблів преміум класу, ціна на який залежить від:

 

    породи дерева - використовуються як м'які сорти типу сосни, так і більш міцні, і дорогі - бук, дуб, ясен;

    способу склеювання - щити низького сорту клеяться з поздовжніх довгих рейок; матеріали високої якості - з коротких рейок, які викладаються за типом паркету (це дозволяє уникнути сучків і тріщин в готовому матеріалі);

    структури - на якісний щит деревина підбирається за текстурою і волокнами, в результаті масив виглядає єдиним цілим, і в майбутньому щити не потріскаються і не пожолобляться;

    додаткової обробки - щити продаються як з нанесенням верхнього шару (наприклад, шпону - для захисту м'яких порід дерева), так і без нього.

 

Переваги: ​​екологічно чистий, престижність, висока міцність меблів в різьбових з'єднаннях, стійкість до механічних пошкоджень.

 

Недоліки: низька вологостійкість, висока вартість матеріалу і готових виробів, висока кількість браку через неправильне зберігання, недостатнього просушування і недотримання умов експлуатації.

 

Матеріали для покриття деревини, в залежності від способу обробки

 

Ламіноване покриття - верхній шар високоміцної полімерної смоли захищає декоративний шар паперу, що імітує текстуру дерева, будь-яке однотонне забарвлення або друкарський малюнок. Ламіновані плити (ЛДСП) пресуються для отримання гладкої або рельєфної поверхні.

 

Меламінове покриття (штучний шпон) - спеціальний щільний папір, просочений смолами меламінів, які надають виробу більш високу, ніж у ламінату, міцність і водостійкість. Можуть бути однотонних кольорів або з імітацією текстури різних порід дерева.

 

Шпон - тонкий шар натуральної деревини, який отримують методом стружки, розпилу або лущення пропарених колод для декоративного покриття виробів з ДСП, МДФ, щита з масиву і т. Д.

 

ПВХ-плівка - матеріал, який входить до групи термопластів. Являє собою поєднання трьох основних елементів: хлору, водню і вуглеводу, отриманих з натуральної сировини (кухонної солі, нафти або газу).

 

Кромочная стрічка - забезпечує захист від випарів сполучних смол, що входять до складу ДСП, підвищує вологостійкість. Використовується для обклеювання торців, може бути виготовлена ​​з шпону, ПВХ-плівки та інших захисних покриттів.

Категорія: Все про меблі |
Переглядів: 1784 | Теги: меблі з мдф ковель, дсп ковель, матеріали для меблів | Рейтинг: 3.5/2
Салон-магазин
Магазин меблів "Наш Дім", Ковель. Вул. Ярослава Мудрого 2
Адреса
ВОЛИНСЬКА обл. КОВЕЛЬ
Салон-магазин - вул. Ярослава Мудрого 2 (Ковель-2)

Філіал - вул. Варшавська 4, ТЦ ЮВАНТ (1 поверх) - бутік №45



(03352) 5-22-78 (097) 820-07-49 kalivochko@gmail.com
РОБОЧИЙ ЧАС


в будні:
9:30-19:00


в суботу:
9:30-16:00


вихідний:
неділя
Розташування на карті
Розміщення на карті Ковеля
>>


YouCozef furniture market