Головна » Статті » Все про меблі |
Деревина, як конструкційний матеріал для масового виробництва меблів, відрізняється багатьма позитивними якостями. Міцність, пластичність, легкість і відносно висока твердість дерева дозволяють надавати йому будь-які форми, обробляти вручну і на верстатах, змінювати властивості матеріалу методом вологої і термообробки (пресування, лущення, гнуття). А так як деревина вважається одним з найбільш екологічних матеріалів, не дивно, що попит на дерев'яні меблі з кожним роком неухильно зростає.
ДСП
Класифікація ДСтП по емісії формальдегіду:
Е1 - допускаються випаровування <10 мг зі 100 г готового матеріалу; Е2 - емісія 10-30 мг / 100г.
У виробництві дерев'яних меблів використовуються:
шліфовані ДСП - для виготовлення внутрішніх елементів; ламіновані, шпоновані ДСП - для обробки дверей, фасадів, боковин.
Альтернативою вітчизняному ДСП виступають плити європейського виробництва (переважно, німецького), які відрізняються більш високими експлуатаційними характеристиками. По-перше, на відміну від російських та українських, західні виробники контролюють співвідношення хвойної і листяної деревини (90:10). А по-друге, у складі сировини для імпортного ДСП відсутні сучки і коріння. У нас такого принципового відбору не існує, у виробництві використовуються відходи будь-якої деревини.
Існують і спеціальні плити європейського виробництва з низькою емісією формальдегіду - до 5 мг / 100 гр готової дошки (клас Е0). Такі плити коштують на 60% більше від звичайних, і позначені знаками якості «Блакитний ангел» або «Нешкідливі для навколишнього середовища».
Переваги матеріалу: в порівнянні з натуральним деревом, у ДСП більш висока вологостійкість, при однаковій механічній міцності, але ціна - в рази нижча. Покриття плит шпоном, лаком, полімерними і паперово-олійними плівками значно знижує випаровування небезпечних речовин.
Недоліки ДСП:
погано тримає цвяхи і шурупи (особливо, при повторній збірці); плити практично не піддаються тонкій обробці - глибокого фрезерування для нанесення малюнків, фігурних деталей і т.д .; «Недовіру» народу до меблів з ДСП через можливість випарів небезпечних для здоров'я формальдегідів. Тому при виготовленні предметів меблювання для спалень ДСП не рекомендується. А для дитячих меблів взагалі заборонено використання деревостружкових плит класу емісії Е2.
ДВП - деревоволокнисті плити
Листовий матеріал, сформований з деревних відходів, розщеплених на окремі волокна, пропарених і розмелених в масу, яка в процесі подальшого гарячого пресування набирає вигляду тонких листів. Для зв'язки і поліпшення міцності під час пресування додаються синтетичні смоли, антисептики, парафін та інші гідрофобізатори.
МДФ - деревоволокнисті плити середньої щільності
Матеріал виготовляється методом сухого пресування дрібнодисперсної стружки дерева, з подальшим гарячим пресуванням і додаванням в'яжучих речовин. Основним елементом, на відміну від синтетичних смол, використовуваних при виготовленні ДВП і ДСП, виступає парафін і лігнін - натуральна речовина, що виділяється при нагріванні деревини. В результаті, виходить деревна плита, щільністю 700-870 кг / м3, що не виділяє ніяких шкідливих для здоров'я формальдегідів.
штучним і натуральним шпоном; паперово-смоляною плівкою; плівкою з полівінілхлориду; ламінованим покриттям.
переваги:
за механічними характеристиками та рівнем вологостійкості МДФ перевершує натуральну деревину; різноманітні фактури і забарвлення, які залежать від способу покриття, дають можливість виготовляти меблі будь-якого дизайну; завдяки натуральним сполучним елементам, МДФ вважається екологічно безпечним матеріалом; легко піддається фрезерованню; має хороші показники вологостійкості.
Недоліки: ціна в 1,5 рази перевищує вартість ДСП. На вітчизняному ринку практично не виготовляється МДФ (особливо вологостійкий).
Меблевий щит для виробництва меблів з масиву
Поняття «меблі з масиву» вельми умовне. Звичайно, існують окремі екземпляри меблів, деталі яких (спинки, ніжки, підлокітники) виготовлені з цілісного шматка дерева або оброблених колод, але це - ексклюзивні авторські меблі, виробництво яких здійснюється не серійно і тільки під конкретне замовлення.
Для виробництва серійних меблів з масиву використовують меблеві щити. По суті - це розпиляні на рівні ламелі, скріплені в єдине полотно і відшліфовані дерев'яні дошки або заготовки у вигляді кругляка колод. Меблеві щити і є масивом, який деякі покупці асоціюють тільки з цільною дошкою.
Існує два види дерев'яних щитів:
зрощений (паркетна склейка) - виготовляється з коротких брусків (довжина близько 300мм) які кріпляться різними способами з'єднання (на гладку фугу, гребінкою, на вставну рейку, на шип і т.д.) за допомогою клею; цільноламельний - щит, склеєний із заготовок (ламелей) поздовжньої форми, шириною мінімум 25 мм, товщиною 3-10 мм.
Щит - найбільш дорогий матеріал, який використовується для меблів преміум класу, ціна на який залежить від:
породи дерева - використовуються як м'які сорти типу сосни, так і більш міцні, і дорогі - бук, дуб, ясен; способу склеювання - щити низького сорту клеяться з поздовжніх довгих рейок; матеріали високої якості - з коротких рейок, які викладаються за типом паркету (це дозволяє уникнути сучків і тріщин в готовому матеріалі); структури - на якісний щит деревина підбирається за текстурою і волокнами, в результаті масив виглядає єдиним цілим, і в майбутньому щити не потріскаються і не пожолобляться; додаткової обробки - щити продаються як з нанесенням верхнього шару (наприклад, шпону - для захисту м'яких порід дерева), так і без нього.
Переваги: екологічно чистий, престижність, висока міцність меблів в різьбових з'єднаннях, стійкість до механічних пошкоджень.
Недоліки: низька вологостійкість, висока вартість матеріалу і готових виробів, висока кількість браку через неправильне зберігання, недостатнього просушування і недотримання умов експлуатації.
Матеріали для покриття деревини, в залежності від способу обробки
Меламінове покриття (штучний шпон) - спеціальний щільний папір, просочений смолами меламінів, які надають виробу більш високу, ніж у ламінату, міцність і водостійкість. Можуть бути однотонних кольорів або з імітацією текстури різних порід дерева.
ПВХ-плівка - матеріал, який входить до групи термопластів. Являє собою поєднання трьох основних елементів: хлору, водню і вуглеводу, отриманих з натуральної сировини (кухонної солі, нафти або газу).
Кромочная стрічка - забезпечує захист від випарів сполучних смол, що входять до складу ДСП, підвищує вологостійкість. Використовується для обклеювання торців, може бути виготовлена з шпону, ПВХ-плівки та інших захисних покриттів. | |
Переглядів: 1619 | | |