Головна » Статті » Все про меблі

Плетені меблі - чому так дорого?

Плетені меблі в Ковелі використовують не тільки для відпочинку на дачі і в заміських будинках. Витончені ажурні вироби з лози або ротанга будуть доречні в кафе, на літніх майданчиках, в етнічних ресторанах, а лазнях і саунах і тим більше - в обстановці сучасної квартири (наприклад, на кухні, лоджії, зоні відпочинку, в передпокої, холі, зимовому саду ). Оригінальність авторської ручної праці і висока екологічність матеріалу - ось що робить вироби з плетених прутів такими затребуваними. А тому і дорогими.

 

 

Але, не дивлячись на високу рентабельність продукції і найнижчу з усіх видів дерев'яних меблів собівартість, ринок плетених виробів далекий від насичення і заповнений переважно дорогими імпортними моделями. Тому є сенс для підприємців почати виробництво і розвиватися в середньому і низькому ціновому сегменті. Благо - ні з сировиною, ні з обладнанням проблем не виникає. Справа тільки за талановитими майстрами.

 

Види плетених меблів

 

Якщо розглядати плетені меблі з точки зору використовуваних матеріалів, їхможна розділити на:

 

    повністю виготовлені з рослинних матеріалів (каркасні меблі з плетіннями різного типу;

    меблі з дерев'яного масиву з декоративною опліткою);

    комбіновані - меблі, в провадженні яких крім прутів для плетіння використовується ДСП, фанера, каркаси з деревини, металу, пластику і м'які елементи для сидіння і лежання.

 

За допомогою плетіння виготовляють:

 

    стільці, табурети - переважно жорсткі, нерозбірні;

    крісла, шезлонги, дивани, кушетки, ліжка, дитячі колиски - можуть бути як м'якими, так і жорсткими;

    столи - журнальні, обідні;

    етажерки, комоди, шафи, скрині.

 

Сировина для виробництва плетених меблів

 

Плетені меблі виготовляються з будь-яких витких рослин з досить щільною і гнучкою основою.

 

Для виробництва плетених виробів може бути використано:

 

    вербову сировину - загальна назва заготовок з цілого ряду рослин, до яких відноситься: лоза, верба, рокита, шелюга, ветла, осокір, тальник. На каркас меблів йдуть трирічні прути (і старше), на саме плетіння - однорічна лоза. Тому у виробництві затребувана сировина двох типів: вербових палиць для каркаса, діаметром 10-40 мм і гнучкі стебла-лозини з прикореневою товщиною до 10 мм ;

    коріння сосни, ялини, ялиці, кедра - заготовляють на лісосіках і корчуваннях;

    береста - шар березової кори, застосовується для плетіння декоративних елементів меблів. Стрічки берести, шириною 20-40 мм заготовлюють в весняно-літній період з  дерев, призначених для валки або тільки що зрубаних. Така береста має гарний природний відтінок (рожевий, жовтувато-білий), який добре піддається фарбуванню і відмінно поєднується з іншою рослинною сировиною: лозою, рогозом, ротангом;

    ротанг - пагони пальми ротанга;

    бамбук - тропічна (субтропічна) трава сімейства злакових;

    липова кора - мочало у вигляді стрічок різної ширини служить як для декоративного плетіння, так і для з'єднання окремих деталей виробу в єдине ціле;

 

 

Сьогодні в промисловому виробництві широко використовується ротанг і вербову сировину. Виробництво повного циклу включає самостійну заготовку прутів з подальшою обробкою (ошкурювання і сушка). Але можна використовувати і вже готову сировину, очищену від кори і оброблену для додання потрібного розміру і форми (круглі, плоскі, плоско-опуклі прути-заготовки). Існує і спеціальний готовий матеріал для виготовлення сидінь для диванів, стільців, крісел - очеретяне волокно або ротангова кора, яку розщеплюють на волокна, «прядуть» на спеціальних верстатах в полотна і продають в рулонах.

 

Ринок вітчизняних плетених меблів активно розвивається. Тільки за 2011-2012 рр його обсяг збільшився більш ніж на 35% (у грошовому вираженні). Причиною такого зростання стало збільшення обсягів дачного і котеджного будівництва. При цьому власники нових приватних будинків вважають за краще відразу купувати комплекти і гарнітури плетених меблів для обстановки приміщень та присадибних ділянок. А серед «старих» власників простежується тенденція відмови від пластику (який ще недавно вважався найкращим варіантом для дачних і садових меблів) на користь куди зручнішої, міцної, екологічної і зносостійкої продукції - плетених меблів.

 

На світовому ринку плетених виробів лідерство традиційно належить азіатським країнам: Індонезії, Китаю, Малайзії, Філіппін. І Україна тут на виключення: внутрішнє виробництво займає не більше 35% обсягу ринку. Все інше - імпорт.

 

Незаперечні конкурентні переваги у вигляді низької вартості сировини (ротанга і бамбука), великої кількості дешевої і навченої технікам плетіння робочої сили, азіатські виробники доповнили активним впровадженням машинного плетіння, що знижує якість виробів, але дозволяє збільшити обсяги і знизити собівартість. Крім того, більшість азіатських країн забороняє вивозити сировину або встановлює жорсткі обмеження на експорт. Тому вітчизняний виробник використовує переважно місцеву сировину - вербову лозу.

 

В україні, плетіння меблів – важка ручна робота. На виготовлення крісла або стільця одним майстром йде близько 3-5 днів (в залежності від складності плетіння). Але низька собівартість і висока рентабельність спонукають виробників до розвитку.

 

Структура українського та російського ринку плетених меблів:

 

    меблі з ротанга - 58%;

    меблі з лози - 31;

    меблі з бамбука - 7%;

    меблі з інших матеріалів для плетіння - 4%.

 

В цілому, в найближчі 5 років фахівці прогнозують зростання ринку вітчизняних плетених меблів на 25-30% щорічно.

Категорія: Все про меблі |
Переглядів: 1192 | Теги: з чого виготовляють плетені меблі, плетені меблі ковель | Рейтинг: 0.0/0
Салон-магазин
Магазин меблів "Наш Дім", Ковель. Вул. Ярослава Мудрого 2
Адреса
ВОЛИНСЬКА обл. КОВЕЛЬ
Салон-магазин - вул. Ярослава Мудрого 2 (Ковель-2)

Філіал - вул. Варшавська 4, ТЦ ЮВАНТ (1 поверх) - бутік №45(03352) 5-22-78 (097) 820-07-49 kalivochko@gmail.com
РОБОЧИЙ ЧАС


в будні:
9:30-19:00


в суботу:
9:30-16:00


вихідний:
неділя
Розташування на карті
Розміщення на карті Ковеля
>>


Yoef furniture market