Головна » Статті » Все про меблі |
Плетені меблі в Ковелі використовують не тільки для відпочинку на дачі і в заміських будинках. Витончені ажурні вироби з лози або ротанга будуть доречні в кафе, на літніх майданчиках, в етнічних ресторанах, а лазнях і саунах і тим більше - в обстановці сучасної квартири (наприклад, на кухні, лоджії, зоні відпочинку, в передпокої, холі, зимовому саду ). Оригінальність авторської ручної праці і висока екологічність матеріалу - ось що робить вироби з плетених прутів такими затребуваними. А тому і дорогими.
Але, не дивлячись на високу рентабельність продукції і найнижчу з усіх видів дерев'яних меблів собівартість, ринок плетених виробів далекий від насичення і заповнений переважно дорогими імпортними моделями. Тому є сенс для підприємців почати виробництво і розвиватися в середньому і низькому ціновому сегменті. Благо - ні з сировиною, ні з обладнанням проблем не виникає. Справа тільки за талановитими майстрами.
Види плетених меблів
Якщо розглядати плетені меблі з точки зору використовуваних матеріалів, їхможна розділити на:
повністю виготовлені з рослинних матеріалів (каркасні меблі з плетіннями різного типу; меблі з дерев'яного масиву з декоративною опліткою); комбіновані - меблі, в провадженні яких крім прутів для плетіння використовується ДСП, фанера, каркаси з деревини, металу, пластику і м'які елементи для сидіння і лежання.
За допомогою плетіння виготовляють:
стільці, табурети - переважно жорсткі, нерозбірні; крісла, шезлонги, дивани, кушетки, ліжка, дитячі колиски - можуть бути як м'якими, так і жорсткими; столи - журнальні, обідні; етажерки, комоди, шафи, скрині.
Сировина для виробництва плетених меблів
Плетені меблі виготовляються з будь-яких витких рослин з досить щільною і гнучкою основою.
Для виробництва плетених виробів може бути використано:
вербову сировину - загальна назва заготовок з цілого ряду рослин, до яких відноситься: лоза, верба, рокита, шелюга, ветла, осокір, тальник. На каркас меблів йдуть трирічні прути (і старше), на саме плетіння - однорічна лоза. Тому у виробництві затребувана сировина двох типів: вербових палиць для каркаса, діаметром 10-40 мм і гнучкі стебла-лозини з прикореневою товщиною до 10 мм ; коріння сосни, ялини, ялиці, кедра - заготовляють на лісосіках і корчуваннях; береста - шар березової кори, застосовується для плетіння декоративних елементів меблів. Стрічки берести, шириною 20-40 мм заготовлюють в весняно-літній період з дерев, призначених для валки або тільки що зрубаних. Така береста має гарний природний відтінок (рожевий, жовтувато-білий), який добре піддається фарбуванню і відмінно поєднується з іншою рослинною сировиною: лозою, рогозом, ротангом; ротанг - пагони пальми ротанга; бамбук - тропічна (субтропічна) трава сімейства злакових; липова кора - мочало у вигляді стрічок різної ширини служить як для декоративного плетіння, так і для з'єднання окремих деталей виробу в єдине ціле;
Сьогодні в промисловому виробництві широко використовується ротанг і вербову сировину. Виробництво повного циклу включає самостійну заготовку прутів з подальшою обробкою (ошкурювання і сушка). Але можна використовувати і вже готову сировину, очищену від кори і оброблену для додання потрібного розміру і форми (круглі, плоскі, плоско-опуклі прути-заготовки). Існує і спеціальний готовий матеріал для виготовлення сидінь для диванів, стільців, крісел - очеретяне волокно або ротангова кора, яку розщеплюють на волокна, «прядуть» на спеціальних верстатах в полотна і продають в рулонах.
Ринок вітчизняних плетених меблів активно розвивається. Тільки за 2011-2012 рр його обсяг збільшився більш ніж на 35% (у грошовому вираженні). Причиною такого зростання стало збільшення обсягів дачного і котеджного будівництва. При цьому власники нових приватних будинків вважають за краще відразу купувати комплекти і гарнітури плетених меблів для обстановки приміщень та присадибних ділянок. А серед «старих» власників простежується тенденція відмови від пластику (який ще недавно вважався найкращим варіантом для дачних і садових меблів) на користь куди зручнішої, міцної, екологічної і зносостійкої продукції - плетених меблів.
На світовому ринку плетених виробів лідерство традиційно належить азіатським країнам: Індонезії, Китаю, Малайзії, Філіппін. І Україна тут на виключення: внутрішнє виробництво займає не більше 35% обсягу ринку. Все інше - імпорт.
Незаперечні конкурентні переваги у вигляді низької вартості сировини (ротанга і бамбука), великої кількості дешевої і навченої технікам плетіння робочої сили, азіатські виробники доповнили активним впровадженням машинного плетіння, що знижує якість виробів, але дозволяє збільшити обсяги і знизити собівартість. Крім того, більшість азіатських країн забороняє вивозити сировину або встановлює жорсткі обмеження на експорт. Тому вітчизняний виробник використовує переважно місцеву сировину - вербову лозу.
В україні, плетіння меблів – важка ручна робота. На виготовлення крісла або стільця одним майстром йде близько 3-5 днів (в залежності від складності плетіння). Але низька собівартість і висока рентабельність спонукають виробників до розвитку.
Структура українського та російського ринку плетених меблів:
меблі з ротанга - 58%; меблі з лози - 31; меблі з бамбука - 7%; меблі з інших матеріалів для плетіння - 4%.
В цілому, в найближчі 5 років фахівці прогнозують зростання ринку вітчизняних плетених меблів на 25-30% щорічно. | |
Переглядів: 1323 | | |