Головна » Статті » Все про меблі

Як роблять дивани - походження м`яких меблів

М'які меблі займають близько 15% обсягу всього меблевого ринку, і їх виробництво є досить привабливою нішею, особливо для малого та середнього бізнесу. На чому грунтується така популярність?

По-перше, виготовлення м'яких меблів все більше набуває форму «виробництво на замовлення». Якщо з великими підприємствами з випуску корпусних меблів і виробів з масиву складно конкурувати приватним підприємцям, то з виготовлення невеликих партій м'яких меблів - це цілком реально (зрозуміло, в плані рентабельності бізнесу, а не його обсягів - тут фабрики поза конкуренцією).

По-друге - більшість робіт на виробництві виконується вручну, тому не потрібно дорогого обладнання.

По-третє - невеликий бізнес більш гнучко підлаштовується під віяння моди і зміни смаку покупців. Якщо фабриці на переналаштовування нової моделі буде потрібно близько трьох місяців, малий бізнес може переорієнтуватися в лічені дні. Різні деревні матеріали, а також оббивки, екзотичні забарвлення, майстерні імітації дорогих тканин - на подібних «цеглинках» ексклюзивності досвідчений підприємець може побудувати прибутковий бізнес з перспективою подальшого розширення.

 

А тим, хто планує купити диван в Ковелі, пропонуємо ознайомитись з настпною інформацією:
 

Що таке «м'які меблі»?
 



Насправді, такого терміну немає ні в одному стандарті або нормативно-технічній документації. Існують меблі, призначені для сидіння і лежання, до якоих відносять:

    диван,
    крісло,
    стілець,
    тахту,
    кушетку,
    банкетку,
    шезлонг.

Багато з перерахованих вище видів меблів можуть бути з жорсткими, і м'якими сидіннями відповідно (наприклад, той же диван або стілець), і всі вони потрапляють в категорію меблів для сидіння і лежання. А ось в «невизнаний», але всім відомий різновид м'яких меблів - тільки предмети з елементами м'якості: пружинами, подушками, різними наповнювачами.

Аналіз ринку м'яких меблів

Оцінка споживчого попиту на м`які меблі в Ковелі показує, що забезпечені покупці купують нові дивани та крісла не рідше ніж раз на 3-4 роки. Але при цьому 60% ринку вітчизняних м'яких меблів займає продукція середнього цінового діапазону, а меблі преміум класу - всього 13%. Пов'язано це з тим, що покупці дорогих меблів воліють мати брендові імпортні вироби.

Тенденції сьогоднішнього ринку м'яких меблів такі:

    Більшість підприємців Волинської області вважає за краще роботу за індивідуальними замовленнями, виробництво «на потік» поступово відживає своє. Покупцеві не цікавий товар, який можна зустріти в кожному третьому меблевому магазині - сьогодні оригінальність дизайну відіграє провідну роль, якій іноді поступаються навіть експлуатаційними властивостями (типовий приклад - білі м'які меблі або дивани з шовкової оббивкою);
   

Для успішної роботи виробництва м'яких меблів потрібні чималі обігові кошти (при відносно низькій вартості виробничого обладнання). Вони потрібні для закупівлі і зберігання великого асортименту та кількості тканин, іншого оббивного матеріалу для швидкого виконання замовлень. Це відбувається тому, що вилучити з обороту гроші не завжди можливо - кошти можуть бути заморожені у вигляді готової продукції на період меблевого «міжсезоння»;
   

З досвіду салону «Наш Дім», продажі через магазини показують такий результат: з виставлених на реалізацію 1000 штук продається близько 200-250.
    Ми робимо уклін на реалізацію товару в тому регіоні, в якому знаходиться виробничий цех - більшість виробів м'яких меблів (у першу чергу - дивани) неможливо транспортувати розібраними. Доставка у віддалені регіони обійдеться дорого, що значно вдарить по конкурентоспроможності та продажній ціні виробу (саме тому в Ковелі практично немає імпортних меблів низького і середнього цінового діапазону - вигідно поставляти тільки вироби преміум-класу).
    Наші співвітчизники традиційно віддають перевагу м'яким меблям з трансформуючими механізмами (на Заході ситуація протилежна - дивани для вітальні не розкладаються). Найпопулярніші моделі-трансформери: єврокнижка і дельфін.

Технологічний процес виробництва м'яких меблів


Розглянемо виробництво дивана або розкладного крісла.
Наприклад,  виготовлення найбільш популярного і технологічно довершеного представника «м'яких меблів» - дивана відрізняється від крісел, стільців та інших виробів тим, що тут передбачаються трансформуючі механізми, які перетворюють диван в ліжко.

Всі розкладні мякі меблі мають загальний перелік компонентів:

    каркас - основа конструкції, до якої кріпиться решта частин крісла або дивана. Він бере на себе забезпечення міцності при експлуатації меблів, є базовою деталлю для кріплення частин при формуванні естетичного вигляду і надання форми;
    деталі для забезпечення «пружності» (м'які наповнювачі і пружинні системи);
    механізм складання\розкладання або трансформації;
    чохол з тканини - оббивка.

Технологія виготовлення:

1) У столярному цеху проводиться розпил фанери і дощок на дерев'яні заготовки, які тут же збираються в каркас майбутніх м'яких меблів.




Заготівельні операції проходять за такими етапами:

    На торцювальному верстаті пиломатеріал (фанера) розкроюється по довжині;
    На круглопилковому верстаті відбувається розкрій фанери по ширині;
    Отримана деталь шліфується на чотирибічному верстаті, після чого шипорізний верстат вирізає в ній шипи і вушка;
    За допомогою ручного електроінструменту вирізаються внутрішні деталі з плит (ДВП, ДСП);
    Кріпиться механізм трансформації (для розкладних диванів або крісел);
    Збирається каркас-основа.






2) Готові каркаси надходять в оббивний цех, де вони обклеюються поролоном і обстрілюються оббивним матеріалом. Для початку на дерев'яну основу, наклеюється спеціальний нетканий матеріал - Дарна. Це допомагає уникнути стукотів і скрипів при експлуатації готового виробу.



3) Встановлюються елементи м'якості - пружинні блоки, які здійснюють ортопедичну функцію. Блоки фіксуються рівномірно по всьому периметру і в центральній частині


4) По периметру блоку клеїться поролон, що виключає контакт користувача з твердою рамкою каркаса




5) Зверху пружинного блоку клеїться щільний тканий матеріал, який перешкоджає протиранню пружинним блоком вищого шару прокладки.


6) В якості прокладки найчастіше використовують спангон, поролон або кокосову койру.

Спангон і поролон (вторинного спінювання) - дешевший варіант, але вже через рік-два активної експлуатації такого дивану починає «просідати» і виходити з ладу.

Кокосова койра - більш жорсткий і довговічний матеріал, який прослужить близько 7-8 років.

7) Після прокладки розташовується ще один елемент м'якості - поролон висотою 40 мм, щільністю - 35-42. Між поролоном та оббивкою необхідно встановити синтепон, який дозволить поролону «дихати»

Установка поролону і синтепону - виробництво м'яких меблів


8) У швейному цеху використовується обладнання для роботи з будь-якими видами обробки - від штучного хутра до натуральної шкіри. Тут здійснюється розкрій оббивної тканини для майбутніх диванів, яку в оббивну цеху «пристрілюють» до багатошарової основи.


9) Тут шиють чохли під певні елементи м'яких меблів (подушки, спинки, підлокітники, сидіння). Їх «одягають» на каркас-основу з приклеєним м'яким наповнювачем - поролоном, синтепоном.
 




10) Після контрольного складання і фінішного оформлення, виріб упаковується за допомогою поліетилену, картону і відправляється на склад готової продукції.


 

Категорія: Все про меблі |
Переглядів: 3568 | Теги: мякі меблі на замовлення, диван технологія виробництва, мякі меблі ковель, типи мяких меблів | Рейтинг: 2.5/2
Салон-магазин
Магазин меблів "Наш Дім", Ковель. Вул. Ярослава Мудрого 2
Адреса
ВОЛИНСЬКА обл. КОВЕЛЬ
Салон-магазин - вул. Ярослава Мудрого 2 (Ковель-2)

Філіал - вул. Варшавська 4, ТЦ ЮВАНТ (1 поверх) - бутік №45



(03352) 5-22-78 (097) 820-07-49 kalivochko@gmail.com
РОБОЧИЙ ЧАС


в будні:
9:30-19:00


в суботу:
9:30-16:00


вихідний:
неділя
Розташування на карті
Розміщення на карті Ковеля
>>


YouCozef furniture market